Karácsonyi szünetben, egy laza este és néhány pohár bor után, úgy döntöttem: előfizetek a Tinder Goldra egy hónapra. Gondoltam miért ne, megnézem, tényleg megéri-e az extra funkciókért fizetni, hátha jobban pörögnek majd a dolgok.
A Tinder Gold csomag elvileg mindent tud, amit a „komoly társkeresők” igényelnek: láthatod, kik húztak jobbra, kapsz napi 5 Super Like-ot és egy Boostot, ami feltolja a profilod az első helyre. Az eredmény? Körülbelül 150 like gyűlt össze egy hónap alatt, ebből 130 emberrel matcheltem, mindegyiknek írtam üzenetet – nem csak egy „Szia, mizu?” szintűt, hanem normális nyitásokat és körülbelül 15-en írtak vissza. Így hát előre is látod, hogy… nos a végeredmény nem egészen olyan lett, mint reméltem.
1. Üzenetek a semmibe
Először azt gondoltam, hogy a Tinder Gold majd mindent megold: több like, több match, több randi.
Viszont hiába írtam üzeneteket, a legtöbbre soha nem érkezett válasz, és ha mégis, a beszélgetések hamar elhaltak.
Néha úgy éreztem, mintha egy kihalt, rég bezárt plázában lennék, ahol senki nem akar tényleg „vásárolni.”
Szóval, le lehet vonni azt a konklúziót, hogy hiába van több match, ha az emberek nem aktívak vagy komolyak.
2. A Tinder inkább csak match-gyűjtögető
Tudod, mi a gond (szerintem) a Tinderrel? Hogy nincs semmi, ami ösztönözné az embereket a gyorsabb üzenetküldésre. Más appokon, mint a Bumble vagy a Hinge, van időkorlát: ha nem válaszolsz, a match eltűnik.
A Tinderen viszont nincs tétje a halogatásnak. Mindenki úgy van vele, hogy „majd írok holnap” – aztán persze sosem teszik. Az egész app sokkal inkább szól a match-ek gyűjtögetéséről, az “ego-boostról”, mint a valós, tényleges ismerkedésről.
3. Az egyoldalú beszélgetések fojtogatása
Ha végre sikerült beszélgetésbe elegyedni, gyorsan kiderült: a beszélgetések 90%-a arról szólt, hogy ők meséltek magukról. A csajok nem kérdeztek vissza, nehezen alakult ki a tényleges interakciót… és hát elég könnyű belefáradni ebbe.
Egyszerűen nem éreztem, hogy tényleg érdeklődnének irántam, és ez gyorsan megölte a beszélgetések lendületét.
4. Telefonfüggőség: mintha a Tinder rászoktatott volna a drogra
A Tinder Gold értesítései folyamatosan pittyegnek, ha valaki jobbra húz. Az elején izgalmas volt, aztán kimerítő. „Ki lehetett az? Érdemes csekkolni?” – ez pörgött a fejemben egész nap.
Ahelyett, hogy éltem volna az életem, állandóan a telefonomra tapadtam, mintha a Tinder lenne a világ közepe.
5. Boost – a látványos, de rövid távú siker
Az egyetlen funkció, ami tényleg működött, a Boost volt.
Aktiváltam, és 15 percen belül 25 like érkezett. Tök jó érzés, hogy pár perc alatt ennyi ember látja a profilod, de a „siker” hamar elillant. A Boost csak egy gyors löket, nem oldja meg a társkeresési kihívásokat hosszú távon.
Megéri tehát a Tinder Gold?
A Tinder Gold lehet, hogy jól hangzik, de a valóságban nem váltja meg a világot. Persze kényelmes, hogy látod, kik húztak jobbra, de ettől még nem biztos, hogy több randid lesz.
Ráadásul a legtöbb „like” olyan profiloktól jött, akik nem igazán voltak az eseteim.
Amit megtanultam:
Nincs varázsszer. A Tinder Gold nem javít a beszélgetéseid minőségén vagy a randik számán.
A profilod a kulcs. Egy jó bemutatkozó szöveg és néhány profi kép aranyat ér.
Próbálj ki több platformot. A Bumble, a Hinge vagy a Facebook Társkereső sokszor jobb alternatíva, mert könnyebb tényleges találkozót összehozni.
Egy jó kép többet ér, mint a Tinder Gold
A társkeresés első lépése mindig a profilod. Én elkövettem azt a hibát, hogy csak az előfizetés után kapcsoltam és csináltattam igazán pro képeket.
Mert lehetsz te a világ legjobb beszélgetőpartnere, ha a képeid nem ragadják meg az emberek figyelmét, akkor esélyt sem kapsz arra, hogy bizonyíts.
Ne hagyd, hogy egy régi, homályos fotó; vagy egy rossz tükrös szelfi miatt maradj ki a jóból.
Pár példa, hogy, mi milyen társkereső fotókat készítünk:
Még több infót a Tinder fotózásról megtalálsz ebben a videóban:
Ha szeretnél a legjobb esélyekkel indulni, keress minket profi Tinder fotókért!
Comments