top of page
  • TikTok
  • Youtube
  • Email
  • Facebook
  • Instagram

Portré fotózás pszichológusoknak – Kell ez nekem egyáltalán?

  • Szerző képe: Tamás Horváth
    Tamás Horváth
  • ápr. 15.
  • 3 perc olvasás

Frissítve: ápr. 17.

Pszichológusként valószínűleg nem azért választottad ezt a szakmát, hogy a reflektorfénybe kerülj. Sőt, lehet, hogy kifejezetten szereted azt, hogy nem kell magadat folyton megmutatnod, hiszen a kliens van a középpontban, nem te.


Viszont gondolj csak bele: ha valaki pszichológust keres, az első dolog, amit megnéz róla – az az arc. Az első benyomás hatalmas szerepet játszik abban, hogy kihez fordul bizalommal az ember.


Ez egyszerű pszichológia.



Miért olyan fontos egy jó portréfotó egy pszichológus számára?

Amikor valaki pszichológust keres, nemcsak a diplomák és szakképesítések számítanak, hanem az is, hogy milyen benyomást keltesz benne első látásra.

Ha egy régi, rossz minőségű, vagy éppen túlzottan távolságtartó képpel találkozik a leendő kliensed lehet, hogy rögtön továbblép. Nem biztos, hogy tudatosan – egyszerűen csak úgy érzi, nem tud veled kapcsolódni. 


És pszichológusként bizony pontosan tudod, hogy mennyire fontos az érzelmi kapcsolat kialakítása már az első pillanatban.



Hol segíthet igazán egy jól elkészített portré?

A kliensek többsége az interneten keres pszichológust. 


Amennyiben a bemutatkozásod mellett egy professzionális, természetes és barátságos képet találnak rólad, rögtön megugrik annak az esélye, hogy veled veszik fel a kapcsolatot.


Social media megjelenések során

Legyen szó Facebook-ról, Instagram-ról vagy LinkedIn-ről – a közösségi médiában való megjelenés ma már a pszichológusok számára is szinte elkerülhetetlen. Egy jó portréfotó hitelességet ad, és segít, hogy az emberek könnyebben kapcsolódjanak hozzád, emberként is meglássanak, ne csak „egy arctalan szakemberként”.


Cikkek, előadások és szakmai anyagok esetében

Ha rendszeresen írsz blog cikkeket, veszel részt konferenciákon, vagy tartasz előadásokat, biztosan kérnek rólad egy fotót. Ilyenkor pedig a legjobb az, ha mindig van kéznél egy maximum 1-2 éves, professzionális fotó. 






„De nem tűnik ez túl nárcisztikusnak?”

Sok pszichológusban felmerülhet a kérdés, és bizony lehet, hogy elsőre neked is megfordult a fejedben. Talán kellemetlennek is érzed a szituációt, hogy saját magadat helyezed fókuszba, miközben pont arról szól a munkád, hogy a kliens kerüljön a középpontba. 


Ha így gondolod, tévedsz. A portréfotózás célja ugyanis nem az, hogy magadat fényezd, hanem éppen az, hogy segíts a leendő klienseidnek kapcsolódni hozzád.


Nem magadat kell mutogatnod, hanem bizalmat kell sugároznod. 


Egy olyasvalakit kell megmutatnod, akire ha valaki ránéz, azt gondolja “már most olyan, mintha ismernénk egymást”. 



Hogyan néz ki egy pszichológus számára ideális portré?

Pszichológusként a jó portréfotó az, amin természetesen, hitelesen, emberien jelensz meg. Közvetlen tekintettel, őszinte arckifejezéssel – pontosan úgy, ahogy a kliens a rendelődben is találkozni fog veled.


Közvetlenséget sugároz

Szakemberként nem szigorú, komor tekintettel szeretnéd fogadni a hozzád fordulókat. A legjobb portrék azok, amelyekre ránézve azt érzi az ember: „Őt szívesen választanám, vele könnyű lenne beszélgetni.” Ez pedig egyáltalán nem ássa alá a szakmai tekintélyedet sőt, erősíti azt.


Lágy, barátságos fények és letisztult háttér

Érdemes egyszerű, lágy fényeket és visszafogott hátteret használni, hogy ne legyen semmi zavaró tényező a képen.



Hogyan zajlik egy portréfotózás nálunk pszichológusok számára?

Talán nem kell annyira nyugtatnunk téged, azonban ebben a furcsa kicsit megfordított helyzetben lehet, hogy zavarban érzed majd magad. 


Azonban nincs ok a pánikra: a fotózás alatt folyamatosan kommunikálunk, figyelünk arra, hogy jól érezd magad, hogy természetes legyen a mosolyod és a testtartásod. A képeken nem feszengést fogsz viszontlátni, hanem pont azt a szelíd mosolyt, amire minden leendő kliensednek szüksége van.


Igény esetén segítünk abban is, hogy milyen ruhát válassz, milyen színvilág illik hozzád


Neked csak annyi a dolgod, hogy elgyere, add önmagadat, a többit nyugodtan ránk bízhatod.







Comments


a portréfotósok

Szerzői jogvédett tartalom © Copyright
bottom of page